uvádí...
Czech Retail Days, 13.–14. 6. 2024, O2 universum

Linda Zeilina, International Sustainable Finance Centre

zakladatelka a ředitelka

Linda Zeilina, International Sustainable Finance Centre

zakladatelka a ředitelka
linkedin-icon

Linda Zeilina je zakladatelkou a ředitelkou International Sustainable Finance Center (ISFC), kde dohlíží na práci think-tanku na strategiích udržitelnosti, udržitelném investování a mezinárodním úsilí o standardizaci ESG. V roce 2023 byla vybrána jako 2023 Obama Europe Leader a připojila se k platformě EU pro udržitelné finance, aby poskytovala poradenství ohledně použitelnosti taxonomie EU a širšího rámce udržitelného financování. Linda je v současné době členkou Královské společnosti pro podporu umění, výroby a obchodu (RSA), je nevýkonnou ředitelkou v londýnském logistickém start-upu Pedal Me a členkou Agora Energiewende Council for Europe. Je také členkou poradního výboru Rumunské asociace pro udržitelné investice a finance (RoSIF) a Českého fóra pro udržitelné investice (CzechSIF).

V roce 2021 strávila Linda několik měsíců jako Policy Leader Fellow na Škole nadnárodní správy Evropského univerzitního institutu (EUI) ve Florencii, kde se zaměřila na pravidla udržitelného financování EU a roli dopadového investování. Nyní spolupracuje s Florence School of Banking and Finance na obezřetnostním dohledu souvisejícím s klimatem a zelených dluhopisech. Dříve působila jako ředitelka v Re-Define, londýnské butikové konzultační společnosti, která se zabývá poradenstvím významným aktérům finančního sektoru v Evropě a USA v oblasti financování klimatu a integrace udržitelnosti. V minulosti se práce Lindy soustředila na způsoby, jak řídit transformační změny, a na to, jak vyvíjet a implementovat interní iniciativy podnikové udržitelnosti.

Linda v průběhu let pracovala jako poradkyně významných politiků, velkých správců aktiv, penzijních fondů a evropských investičních fondů. Byla oceněna jako nová lídryně pro bezpečnost na Varšavském bezpečnostním fóru a jako budoucí evropská lídryně na pražském Evropském summitu. Je absolventkou univerzity v Glasgow, McGillovy univerzity a London School of Economics.